| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

Buna lume! Am 12 ani si 1.53. La kg am dimineata 42 kg, iar seara 43 kg sau chiar si mai mult. Sunt fata. Apelez la TPU, pentru ca am o mare problema. Mananc incontinuu si nu ma satur. Mama zice ca din cauza plictiselii. Intr-adevar, nu prea am ce sa fac. Sa citesc nu-mi place, sa fac curatenie nu imi place, sa invat nu-mi place si am o prietena cu care as putea sa ies pe afara, dar mama nu imi da voie sa ies afara singura ca cica sunt prea mica. Cred ca mama are dreptate si ca din cauza plictiselii mananc, dar chiar nu am cu ce sa ma ocup. Cum sa mananc mai putin si sa scap de senzatia asta de foame?

P. S. Urasc fructele, urasc legumele si nu imi recomandati nici sportul ca am o problema cu inima si anume insuficienta tricuspida si insuficienta tricuspida ma impiedica sa fac sport. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeNiSa554 a răspuns:

Pai si eu ma plictisesc dar folosesc o metoda ii zic mamei sa-mi de-a o masa regulata si in frigider sa puna mancare numai pentru o zi iar pe masa imi lasa numai fructe. Iar in al doilea rand cheama-ti prietena la tine acasa si jucati carti monopoly desenati eu stiu un lucru trebuie sa-ti placa pana la urma sa scapi de plictiseala.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Silverlance_Nicole_1992 a răspuns:

Gaseste.ti un hobby si schimba.ti atitudinea negativista, a unei persoane careia nu-i place nimic

| TєηιѕιAℓвι explică (pentru Silverlance_Nicole_1992):

Imi plac multe lucruri, dar nu le pot practica, din pacate...