| albinutavesela a întrebat:

Buna sunt foarte slaba oare acest fapt sa se datoreze faptului ca sunt suferinda de insuficienta tricuspida? Ce tratamnt as putea sa urmez? MULTUMESC dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Mănâncă cât mai des şi în cantităţi mari alimente bogate în nutrienţi şi hidratează-te. Medicii spun că e important să consumăm minim 2 L de lichide pe zi.
Pentru mai multe detalii, îţi sugerez să ceri sfatul unui medic.
Pa-pa.

| Gnomul a răspuns:

Sunt 3 tipuri de organisme ectomorph, mesomorph si endomorph. Cel mult probabil tu esti ectomorph adica genul de organism mai slab. Trebuie sa mananci foarte des alimente bogate in nutrienti si sa bei apa regulat, adica macar 2 litri de apa pe zi. Bafta!

| albinutavesela explică (pentru Gnomul):

Dar are legatura cu insuficienta tritricuspida?

| Gnomul a răspuns (pentru albinutavesela):

Ai asa ceva? thinking

| albinutavesela explică (pentru Gnomul):

Da