| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

De la insuficienta tricuspida... se poate muri? Am cautat pe net daca se poate muri, dar nu-mi da raspunsul. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Pai medicul tau ce a spus? daca nu ti-a spus nici medicul, nici pe internet ca poti muri atunci nu poti muri happy presupun ca iei ceva tratament si respecti anumite indicatii, se pot face si operatii daca e cazul, deci nu mori, stai linistita happy

| TєηιѕιAℓвι explică (pentru mixxjim):

Nu iau tratament. Am insuficienta tricuspida minora. Singura indicatie pe care mi-a dat-o medicul este sa nu fac sport. La scoala sunt scutita de educatie fizica.

| mixxjim a răspuns (pentru TєηιѕιAℓвι):

Deci clar si sigur nu mori din asta!

| TєηιѕιAℓвι explică (pentru mixxjim):

Multumesc! Chiar eram ingrijorata.

4 răspunsuri:
| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna!

Pai in cel mai rau caz, da!