| Sync23232 a întrebat:

Am jucat fotbal pe nisip insa am pus o contra si am fost taiat cu unghia de la picior pe laba piciorului...se poate infecta cu o boala venerica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Chiar si daca n-ai dezinfectat, n-o sa ai nicio problema, peste cateva zile iti va trece. De boli venerice nici nu poate fi vorba. Nu-ti face griji laughing

| K0sti a răspuns:

Daca ti-au cazut ouale pe laba piciorului, da, te poti imbolnavi de o boala venerica!

| dandana2015 a răspuns:

laughing)))))) de la scoica sa se traga venerica? sai de la vre`un melc aflat in nisipul fierbinte? Daca ai dezinfectat locul si ai pus un bandaj mic pentru ca sa se inchida rana, nu o sa iei nici o boala venerica!

| badarau2002 a răspuns:

U te poti infecta doar trebuie sa-ti pui plasture