| TeoBizz a întrebat:

Hey. Marţi, când eram la şcoala, un băiat a împins o bancă şi mi-a căzut pe picior. M-am dus la spital şi mi s-a pus o atelă, fiind doar o contuziethinking Piciorul meu era foarte umflat, iar acum pe parcursul zilelor s-a mai dezumflat putin, dar e vânătă toată laba piciorului. Azi dimineaţă, când mi-am tăiat faşa pentru a vedea cum mai e, am observat ca mi s-a înroşit, într-un fel de linie, acolo unde mi-a căzut banca, iar în jurul părţii roşii e încă vânăt. Credeţi ca e de rău?
Adică, atunci când am fost vineri la control, medicul mi-a spus că se poate infecta în partea unde e vânătaia, putând să se ajungă la incizie:-s.
Spuneţi-mi nişte păreri. Dau şi FUNDĂlaughing.kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Scherimuvi a răspuns:

Linia rosie tia ramas de la pansament si nu-ti face griji cu vanataie va trece de la sine
Eu odata am sarit de pe un gard si am sarit fix intr-un cui ruginit de 6 cm bineinteles ca ma durat dar nu am bagat seama si nu am facut nimic nici macar nu am dat cu spirt a doua zi dimineata mi-am gasit piciorul umflat tot si nu mai puteam merge mergeam doar cu un picior si m-a dus la spital de mi-a facut anti-titanus si dupa 3 zile mi za disumflat si mi-a trecut si mi-a dat cateva medicamente pentru imi trece roseata care mi se adunase la picior orsicum ai grija ca altadata sa nu mai patesti
Succes

| TeoBizz explică (pentru Scherimuvi):

Tanti, aia, doctoriţalaughing a zis ca e sindrom de strivire. Si într-o seară s-a găsit mama sa caute pe net prin ce se caracterizeaza. Si dupa sindromu de strivirerolling on the floor mai am cateva zile si trebuie sa mor. oh go on Tipa nu mi-a dat pastile, nu m-a lasat sa ma dau cu ceva, Lioton, ma rog, mi-a zis sa stau doar cu gheaţa...straight face Si nu mi se dezumfla doar de la gheaţa.

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

La spital când au pus atela au făcut sau nu și radiografie să vadă dacă sunt sau nu oase plesnite?
Pe vremea lui Ceaușescu era burov.
Tablete de burov, se dizolvau în apa si cu se puneau comprese in zonele unde te-ai lovit.
Nu știu dacă mai există acum burov, sau ce alt produs similar se folosește.
Pune compresă cu burov, acolo unde ești lovită.

| Mihay4 a răspuns:

Cat de tampit poti sa fii sa loveste o fata asa frumoasa? Ala care face glume din astea este un mare ratat! Mai ales cu fete asa dragute ca tine ar trebui ca baietii sa fie foarte atenti cu tine :X laughing :*

| TeoBizz explică (pentru Mihay4):

Ar trebui, bine spusrolling on the floor. Tipu' nici scuze nu si-a cerutthinking Abia peste vreo doua zile m-am trezit cu el si cu ma-sa la usă, aducându-mi un ursulet. Foarte dragut, nu?laughing

| Lucia_Axani_1982 a răspuns:

Du-te din nou la doctor s-ar putea sa fie ceva rau.