| anonim_4396 a întrebat:

Am luat capsula de slabit si ma simt rau. Ce sa fac daca ma simt rau si am reactii adverse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O intrerupi urgent si luni te duci la medicul care ti-a prescris-o. Capusla de slabit are extrem de multe reactii adverse, trebuie administrata numai la pacienti atent selectionati si supravegheati. Daca medicul a decis ca totusi poti sa o iei, dar efectele adverse sunt prea suparatoare, inseamna ca a luat o decizie gresita. Acum trebuie sa faci analize pentru a vedea exact daca te-a afectat mai profund.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi imediat la medic si nu mai lua nici o capsula.

| JeSa a răspuns:

Înseamnă că, acele pastile nu le poţi "asimila/potrivi", provocându-ţi reacţii, precum "alergia"...
Prezintăte la medic, sănătate!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca si maine te simti la fel du-te la medicwinking
Si nu mai lua pastilewinking

| Leea1234 a răspuns:

Eu am luat capsula de slabit 1 an si jumatate, si daca citesti cu atentie prospectul specifica ca in prima saptamana de cura, pot aparea stari proaste, de somnolenta... dar dupa o saptamana trec, cel putin la mine au trecut!
acum nu le mai iau, si am sa-ti spun si de ce; pentru ca in cele 3 luni de pauza am pus la loc tot ce dadusem jos in primele 6 luni, apoi am luat dupa capul meu (lucru pe care tie nu ti-l recomand)tratamentul fara pauza, cei drept slabisem, si mancam aproape orice fara restrictii, dar mi-a dat de gandit scandalurile aparute la tv, si cel mai curios lipsa poftei de mancare, chestie care mie nu mi s-a parut tocmai sanatoasa...corpul meu avea si are nevoie de o alimentatie sanatoasa si echilibrata...pe cand eu nu mancam decat micul dejun lapte cu biscuiti si atat, si nu pentru ca nu aveam ce manca, ci pentru ca nu simteam nevoia de a manca
stiu cum e sa te lupti cu kilogramele in plus, esti dispus sa faci orice pentru a scapa de ele, dar trebuie sa te gandesti si la viitor, aceasta capsula de slabit, da rezultate, dar nu o poti lua toata viata, siiii ce-ai sa faci cand ai sa o lasi, te vei ingrasa la loc, ba chiar ai sa adaugi si vreo 2 kg in plus!
sfatul meu ca femeie, si ca fosta "consumatoare" este sa o lasi acum cat inca nu este prea tarziu, esti tanara, in curand vine primavara iesi cu bicicleta in parc, mergi pe jos, nu manca dupa ora 18 si slabeste in mod natural!
succes!

| medex3 a răspuns:

Pastilele aceasta nu sunt potrivite pentru corpul tau. El a iincercat sa te anunte ca nu le mai vrea asa ca ar trebui sa le arunci la gunoi si sa te duci la medic ca sa te consulte si sa iti dea o reteta ceva.
P. S: nu le mai lua. O sa ajungi sa iti sapi singura groapa.Si sti ft bine ce se spune:Cine sapa groapa altcuiva cade singur in ea.

| clo9ryna a răspuns:

Nu le mai lua si du-te la un doctor

| lily1970 a răspuns:

Din marea dorinta de a slabi anul trecut pe vremea asta am facut si eu aceeasi greseala ca si tine; am apelat la ajutorul pastilelor de slabit desi citeam pe un forum cate reactii adverse au.
Drept urmare dupa a doua pastila am vomat toata noaptea, dureri de cap, tremurul membrelor, parca ceva ma strangea de gat tot timpul stare de care nu am scapat o buna bucata de vreme si am continuat pana la 11 pastile pana cand cred ca am eliminat toate mineralele din corp (paralel luam ca+mg +zn )dar acestera nu au avut niciun efect; aici am pus punct cu ele pentru a nu fi pre tarziu; de slabit, da am slabit in aceasta perioada 3, 5kg
dar nu dau sfaturi la nimeni sa le mai consume.
Am o cunostinta care le-a luat 3 luni si nu a avut aceleasi reactii ca mine dar dupa ce a incetat sa le mai ia s-a facut cat tractorul a pus la loc toate kg si inca in plus mult.

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Incetezi si le arunci la gunoi! sa-ti fie invatatura de minte.Si daca vrei sa slabesti... fa sport, mananca sanatos! Daca in continuare ti-e rau mergi de urgenta la medic! Pastilele de genul asta afecteaza ficatul.

| Raul a răspuns:

1. te duci la un meci fiorentina-milan 2.vei fi gasit pozitiv la testul anti doping 3. te faci coleg de suferinta cu mutu big grin...nu acum serios, du-te la medic

| elvisedy a răspuns:

In primul rand informeaza-te si afla ce spun specialistii despre ele.Cauta sa slabesti natural si sa nu ai repercusiuni dupa aceea.Cred ca este mai inteligent asa.Nu te juca cu viata ta.Nu ai de unde sa iei alta! Mai multe informatii la >

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrerupi administrarea si te prezinti la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma simt din zi in zi foarte slabit mananc am energie in mine dati-mi un sfat

| lexony a răspuns:

Nu mai lua pastile din alea si mergi la doctor.

| dada_2571 a răspuns:

Fuguta la medic.

| gabrielle43 a răspuns:

Este normal sa ai reactii adverse, insa tot aceleasi reactii, sau poate chiar mai rau, poti avea daca nu mananci ( "faci foamea")...
Fiecare organism reactioneaza diferit! Nu pot spune ca recomand aceasta capsula, insa la mine a dat rezultate foarte bune, desi m-a cam agitat in prima saptamana! Corpul a reactionat, deci poti lua eventualele stari de rau ca si o reactie pozitiva! Dupa o saptamana m-am simtit ok si deja ma simt mai usoara!
Poate ar fi bine sa iei niste vitamine!
Repet : fiecare organism reactioneaza in felul lui!