| ShyGirl a întrebat:

Dupa ce am luat pilula de a 2-a zi ( postinor ) este normal ca menstruatia sa vina mai devreme sau mai tarziu, dar in cazul in care aceasta a intarziat deja 2 zile si am niste dureri sub burta, e posibil ca pastila sa nu-si fi facut efectul? ( mentionez ca n-am simptome gen ameteli,greturi,sangerari, scurgeri rozalii, s.a doar usoare dureri sub burta )

Răspuns Câştigător
| extreme0708 a răspuns:

Da, e perfect normala aceasta dereglare a ciclului menstraul.
Pe langa asta pot aparea dureri de stomac, de cap, greturi si mai multe dar de cele trei pot sa iti spun sigurhappy
Pe viitor fi atenta sa nu mai ajungi la acest lucru deoarece pastila aceasta face destul de mult rau, adica gandeste-te ce se intampla in organismul tau happy
Oricum, avand in vedere ca nu ai citit prospectul iti mai spun sa nu o mai iei cel putin 12 luni de acum inaintehappy

| ShyGirl explică (pentru extreme0708):

Revin cu compeltare, mi-a intarziat 5 zile si am facut un test...si a iesit prima linie evidenta, iar a2-a putin vizibila. Ce inseamna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ShyGirl):

Inseamna ca esti insarcinata. chiar daca a doua linie se vede doar putin.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pastila si-a facut efectul si una din reactiile adverse a pastilei este ca se deregleaza ciclul

| ShyGirl explică (pentru mona):

Da,am citit. ceea ca ma sperie e ca ma simt asa balonata si ma doare undeva sub burta, dar ma gandesc ca astea pot fi si datorita faptului ca urmeaza menstruatia...ca trebuia sa imi vina ieri.

| mona a răspuns (pentru ShyGirl):

Inseamna ca o sa-ti vina menstruatia

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

E destul de normal. Stai linistita.
*-*

Răspuns utilizator avertizat
| JulyStorm a răspuns:

Nu ai citit prospectul? Da, e normal sa te dereglezi pentru ca ai luat o doza f mare de hormoni!

| ShyGirl explică (pentru JulyStorm):

Am citit si am zi ca e normal, intrebarea mea era daca este posibil sa nu-si fi facut efectul si sa sa fi ramas.