| anonim_4396 a întrebat:

Am luat xanax și ma simt molesit, ca și cum as fi beat crita laughing A-ți pățit și voi la fel? Pana acum luam jumate de pastila dar nu isi făcea nici un efect, în sensul ca anxietatea sociala era la fel de horror, acum am luat o pastila întreaga și pot sa ies unde vreau eu fără sa am atacuri de panica dar ma molesit rău, nu înțeleg de ce îmi da medicul xanax, a zis ca deocamdată nu poate sa îmi dea altceva ca anxietatea mea e serioasa, adevărul e ca am luat și anxiar, seroxat, onelar, și încă câteva si niciun tratament nu ma ajuta pe anxietate sociala decât xanax. Din păcate xanax amorțește mintea, te calmează nu vindeca nici o boala, își face treaba câteva ore și pa.
Oare sunt condamnat sa iau xanax toată viata? Am fost diagnosticat cu anxietate cronica. sa schimb medicul? Ce naiba îmi tot da xanax? laughing astea știu ca dau adictie.
Sa iau de acum o pastila întreaga sau sa iau tot jumate? Dacă iau jumate nu isi face efectul, dacă iau o pastila întreaga vad ca îmi da "head shot " laughing

Voi cum va descurcați cu anxietatea sociala? Cum va simțiți când ieșiți afara și vedeți mulți oameni pe strada? Ce simptome aveți? Ce tratament luați?
Credeți că veți scăpa vreodată de acest tip de anxietate având în vedere ce tratamente ineficiente se dau asa,, după ureche "?
Repet am încercat n tratamente și anxietatea mea e la fel de horror, cred ca să greșit la schema de tratament.
Oricum ar trebui sa nu ne dam bătuți sa mergem ca tancul rusesc înainte si sa ni se rupă de parerea altora și impresiile lor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Schimbă medicul psihiatru.
Există și carbazepină, lexotan. Există diferite tratamente.
Dar, caută un psiholog care practică hipnoza. Va fi de mare ajutor.
Dacă ești tânăr, vei ajunge o legumă din cauza pastilelor peste 10-20 de ani.
Iar, referitor la Xanax, ia un sfert și o jumătate de pilulă.
Între întreg și jumătate.

| Invictusman a răspuns (pentru romeo78):

Mersi pentru sugestie, apreciez!

| romeo78 a răspuns (pentru Invictusman):

Ți-am zis prin ce am trecut, nu de pe internet.
Doar la hipnoză nu am ajuns.

| Invictusman a răspuns (pentru romeo78):

Și în ce mod ma va ajuta hipnoza? Sa imi revin de la anxietate sau sa uit decesul mamei? happy

| romeo78 a răspuns (pentru Invictusman):

Să te descarci sufletește în primul rând. Să-ți liniștești gândurile.
Dar, mai ales, poate vei afla cauza anxietății. Poate există o traumă în copilărie de care nu ești conștient că există.
Condoleanțe pentru pierderea suferită.
Decesul părintelui nu se uită niciodată.
Dar, poate vei reuși să trăiești cu el doar într-un colț de amintiri, nu zilnic.

13 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Încearcă să iei cât de puțin poți dar să-și facă efectul, mai bine ieși mai rar din casă, îți faci cumpărături o data pe săptămână șamd.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

Dacă iau puțin nu isi face efectul, dacă iau jumate de pastila, pai eu fac zilnic cumpărături, chiar de nenumărate ori în aceeași zi. mănânc enorm, mănânc dulciuri multe, mâncare multă, știu ca nu e ok ce fac poate și de aceea am probleme serioase cu transpirația excesivă... trebuie sa îmi fac zilnic ca taică-meu vitreg pleacă mereu nu știu unde se duce la băut nu știu rolling on the floor și el e afectat de moartea mamei... câteodată face cumpărături el, dar în ultima vreme nu știu unde se duce nu ma interesează..eu nu știu sa îmi fac de mâncare asa ca mereu cumpăr. știu, e greu la deal laughing
Nici nu pot să trec peste moartea mamei, mereu o visez ca moare, scene oribile...
Mi o murit de fata cu mine de la covid, sunt game over, fără parinti, fără prieteni fără nimic, mai am și atacuri de panica și depresie de 15 ani ma simt un tip norocos Dumnezeu ma iubește multlaughing ( ironie )

| Frank51 a răspuns (pentru Invictusman):

N-are legătură cu soarta sau Dumnezeu, învață să accepți realitatea. În viață nu avem control asupra lucrurilor, azi totul e bine și frumos, mâine nu.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

Pai eram ironic.nu are dar ma afectează când tot o visez ca moare în vis în cele mai atrocități moduri ...soră-mea mi-o spus sa nu mai ma gândesc la ea dar pot? Era ochii mei din cap maica-mea, încerc sa revin la realitate dar nu mai am nici mama nici tata și familie e indiferenta de mine nu mai pot ei. când mau chemat dincolo la lucru și sa rămân acolo am cautat pretexte sa fug, mereu trag la singurătate, nu știu sunt ipocriți și au vicii toți, nu îmi place sa stau între astfel de oameni, eu nu am vicii sunt un om educat.asa e viata da, imprevizibila.happy
No sawurma no life rolling on the floor

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

E indiferenta cu mine*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa intrebi asa. Pot sa tin pastilele la mine doar in caz ca am nevoie?
Ca sa nu le iei tot timpul. Asa treci si de fobii pentru ca atunci cand ai nevoie pui un xanax sub limba.

| Invictusman a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu man dar asa anxietate de urata nu știu dacă am văzut la cineva vreodată, îmi tremura capul efectiv când o persoana se uita atent spre mine, am ajuns sa nu mai pot privi oamenii în ochi ca încep sa tremur și încep sa transpir nu excesiv ci megaexcesiv... pai doar când ies afara trebuie sa iau dar dacă nu ies multe zile la rand afara anxietatea creste în intensitate e paralizanta... singurul medicament care ma face funcțional este xanax din păcate.

| anonim_4396 explică (pentru Invictusman):

Nu asculta asa ceva, e o prostie. Tu singur o sa te scoti din situatia asta. Am fost si eu la fel de la niste probleme medicale si imi era frica sa ies, ieseam o data la 3 luni. Medicamentele sunt doar ca suport, nu te trateaza

| 3Marius33333 a răspuns:

Cultura Xanax Brothere, bine ai venit in club!laughing