| Alexandra2383 a întrebat:

Am mai postat o intrebare despre acest subiect dar sunt foarte speriata si nu stiu ce sa mai fac! Ieri mi-a curs de 2 ori sange din nas din senin, iar astazi cand fix cand m-am trezit a inceput sa imi curga iar. Am 13 ani, iar eu i-am spus mamei sa-mi ia tensiunea insa, mereu cand mi se ia tensiunea ma sperii..nu stiu de ce si incep sa ma agit iar inima imi bate tare si normal ca, creste si tensiunea si nu pot sa-mi dau seama daca tensiunea pe care mi-o arata aparatul este cea provocata de agitatie. Numai vara mi se intampla sa-mi curga sange din nas, mi-e frica si nu stiu ce sa fac ca sa nu mai curga

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Spune-i mamei tale Alexandra sate ducă la medicul de familie spune-i simptomele pe care le ai happy Nu ai nimic grav probalil te-ai stresat un pic in ultima vreme sau happy ai sta mult in soare nu este ceva ce ar trebuie sate temi și mie Mi-a cura sânge din nas de foarte multe ori și mi-a trecut nu te mai îngrijora nici speria nu ai de ce numai bine ai grija de tine happy

| Vali215 a răspuns:

Cel mai probabil este din cauza caldurii. Nu esti singura care pateste asa, si eu aveam aceeasi problema cand eram de varsta ta. Ma gandesc ca esti mai sensibila la caldura. Daca tot vrei sa scapi de frica aceasta, cel mai indicat este sa te vada un medic.

| Adolf8 a răspuns:

Te rog să îmi spui ce rezultat îți arată când îți măsuri tensiunea, câte kg ai și ce înălțime? Ai grețuri sau dureri abdominale?