| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus o intrebare asemanatoare insa inca nu am primit raspunsuri clare. Acum 5 sau 6 zile mi-a aparut o vanataie destul de mare si intinsa pe antebratul drept, iar peste cateva ore a aparut in interiorul vanataii o vena rosie accentuata. Acum vad ca vanataia incepe se treaca cat de cat insa a ramas un gol in interiorul ei, ca un fel de galma, iar daca apas in acea zona ma doare. As vrea sa stiu daca a mai patit cineva sau daca stiti cauza, este prima oara cand mi se intampla si sunt sigura ca vanataia nu a aparut din cauza unei lovituri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vanataile apar la lovituri, muscaturi de insecte sau gandaci, sau in cazuri de leucemie.
Te sfatuiesc sa tii sub observatie acea vanataie si daca iti mai apare din senin si in alta parte pe corp, mergi si fa investigatii medicale.

| Sophieka a răspuns:

Doamne Fereste!

Ce raspunsuri vrei de aici? Mergi la medic...

| EduardoEdy a răspuns:

Du-te la medic, poate ti s-a spart vreo vena