| georgiana967 a întrebat:

M-am lovit in timp ce mergeam cu bicicleta la picior,in partea de sus a piciorului si mi s-a facut vanataie,nu am dat importanta dar acum vanataia a trecut si mi-a ramas asa un fel de nodul, e ceva grav? ar trebui sa ma ingrijorez? ce as putea face sa se "dilate"aceea gâlma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca este ceva de speriat!
Din cauza loviturii prea mari, ai ramas cu acel nodul de care te ingrijorezi.Stai linistita, o sa se traga de la sine, nu trebuie sa faci nimic altceva, asteapta si-n doua zile iti va trece!
Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!

| Buburuza2306 a răspuns:

Si eu am asa ceva la genunchi, tot la fel, m-am lovit, m-am invinetit iar dupa ce mi-a trecut vanataia a aparut chestia aia, eu il am de un an jumate, si numai trece, nu se vede dar daca atingi tare te doare putin. Nici eu nu stiu ce e...

| georgiana967 explică (pentru Buburuza2306):

Exact,pai si nu iti este frica ca acolo este sange coagulat sau ceva de genu, nu stiu, ar trebui sa stau linistita?