| jess179 a întrebat:

Am mancarimi vaginale,si ma si ustura,ce ar trebui sa fac? Ma spal in fiecare zi,sunt curata, nu stiu ce ar trebui sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala. Fie cu candida in urma unui exces de antibiotice, fie cu bacterii din intestin din cauza constipatiei, fie luata pe cale sexuala daca esti activa sexual, fie din alte cauze (daca te speli o data pe zi este insuficient pentru o igiena minima, fiind necesara spalarea dimineata, seara si dupa fiecare scaun, deci minim de doua ori pe zi). Du-te la un ginecolog care iti va recolta secretia vaginala (de pe vulva daca esti virgina, din vagindaca nu) si iti va da un tratament potrivit. Spalatul nu vindeca infectiile, e ca siu cum te-ai spala pe dinti sa-ti treaca amigdalita.

2 răspunsuri:
| ForeverLivingProducts a răspuns:

Buna,sunt consilier pentru un stil de viata sanatos.Compania pe care o reprezint se numeste Forever Living Products, promovez produse din aloe vera si propolis..este si o solutie NATURALA si pentru problema ta, daca doresti mai multe detalii imi lasi un mesaj, o zi frumoasa

| marco548 a răspuns:

Este o biluta magica care contine 17 plante, este un produs fitoterapeutic, -elimina toxinele, curata uterul si vaginul de bacterii si contaminanti, rezolva toate tipurile de vaginite cu efecte vizibile rapid, este nevoie de un tratament de cel putin 3 buc iar in continuare se recomanda...