| AdreAdre a întrebat:

Am mancat aripioare picante si ma doare tare burta ca erau prea iuti... Daca beau lapte imi trece durerea de burta? Se zice ca laptele strica iuteala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Consumă iaurt, lapte, fructe (mere), dar probabil în locul tău, eu mi-aș fi provocat voma. Nu păstram în stomac așa ceva...
Mă întreb cum ai putut continua să mănânci, dacă ai simțit că sunt extrem de picante. Și eu ador condimentele, mâncarea picantă, însă în limite normale.
Aici, sunt recomandate niște fructe:
https://ligiapop.com/2007/11/16/ce-poti-face-pentru-arsuri-la-stomac/

Alte sfaturi:
http://www.sfatulmedicului.ro/......pide_15697

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Te ajută cu iuţeala puţin, dar cu durerea de burtă nu.Trebuie să iei un calmant. Încearcă să eviţi pe cât posibil fast food-ul, mai ales chestiile picante. Am avut şi eu parte de dureri, vărsături de la prostiile astea şi de atunci foarte rar mai dau prin fast food-uri.

| Superior a răspuns:

Stai sa vezi cand faci treaba mare, te va ustura rau de totul anusul.