| Vanessaw a întrebat:

Am nascut de 8 luni și alăptez. Nu am avut ciclu pana luna trecută pe 5 și luna aceasta încă nu a venit. De ce? Ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uneori, femeile care alapteaza nu au ciclu pe toate perioada alaptarii. Mi s-a intamplat si mie si cand mi-a scazut cantitatea de lapte, a aparut ciclul menstrual.
Ai grija, ca poti ramane din nou insarcinata, pentru ca nu-ti poti calcula acum perioada fertila!
Protejeaza-te sau mai faci un bebe pana la sfarsit de an.

| Vanessaw explică (pentru Violleta2022):

Eu m-am pus spirala și luna trecută am avut dar luna acesta nu se întârzie 7 zile

| Donsavas a răspuns:

Buna seara! Discuti cu un ginecolog/urolog sau medic de familie. Cineva trebuie sa te consulte si pe tine si pe copil, in perioada asta de dupa nastere si alaptare, pentru a va asigura ca sunteti amandoi sanatosi.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Din cauza unor dereglari hormonale, ar fi bine sa mergi la ginecolog.