| valy26 a întrebat:

Va rog ajutati-ma mi-a intarziat ciclu mentionez ca alaptez bb are 9 luni pana acum mi-a venit regulat cu intarzieri de 4- 5 zile dar acum mi se pare ca este cam mult luna trecuta mi-a venit pe data de 9/10 /2009 acum suntem in 16 si mi-e frica ca nu vreau nu am nici un simptom de sarcina ce ziceti sunt insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lora_9285 a răspuns:

Vreau sa o luam putin babeste! Zici ca luna trecuta a venit pe data de 9, da? Banuiesc ca a tinut in jur de 3-5 zile, ok! Astazi suntem in 16, deci dupa mine zic ca a intarziat doar 4-5 zile. Zici ca, ai mai avut intarzieri de 4-5 zile, atunci nu inteleg ingrijorarea ta! Totusi daca nu vine in urmatoarele zile si te suspectez de sarcina, fa un test.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E perioada cea mai propice pentru o sarcina, fertilitatea ta este foarte mare. Totusi intarzierea nu e foarte mare, adica e de vreo 8 zile, incat pot fi si alte cauze (din pacate mai grave decat o sarcina). Eu te sfatuiesc ca luni dimineata sa faci un test de sarcina din prima urina de dimineata. daca esti insarcinata, crede-ma, e mai bine pentru tine chiar daca nu iti doresti un copil acum. Pana la urma un copil e o minune, o binecuvantare.
Fiindca daca nu esti insarcinata, lipsa menstrei poate fi semnul unei dereglari destul de serioase care combinate cu faptul ca alaptezi iti poate ridica mari probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o perioada foate propice altor sarcini.Control repede, repede.

| valy26 explică:

9/09/2009 scuze