| anonim_4396 a întrebat:

Am nascut pe 23 01 2009.Au treut 7 saptamani de la nastere, de ce nu mi-a venit ciclul? mai dureaza? Eu inca alaptez. Cudrag mari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| myo a răspuns:

Cat alaptezi nu ar trebui sa ai ciclu,, deci nu ramai insarcinata, iar daca iti vine ciclul atunci poti ramane insarcinata...depinde de la persoana la persoana!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonala sau... ai ramas din nou insarcinata!
Mergi la consult la medicul cu care ai nascut.

| mioara a răspuns:

Ai grije poti sa ramai grea cand alaptezi

| monacri a răspuns:

Depinde de la o femeie la alta dar ai grija cat timp alaptezi ramai cel mai repede insarcinata daca iti vine ciclu

| ione a răspuns:

In cazul in care alaptezi poate sati intirzie menstruatia si 6 luni eu asa am patit