| zuzuliana a întrebat:

Am negi. Am folosit mai multe produse:Veruca, Verolit dar nu au avut nici un efect.Am fost si la dermatolog dar mi-a zis sa ma fac cu verolit... dar nu a mers...As vrea sa stuy ce ar trebui sa fac sa scap de negi? Ce sa folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic sa incerci cu sucul ueni plante numite rostopasca. Este o planta cu flori galbene, care la ruperea tulpinii lasa sa se scurga un lichid galben. Iti trebuie insa multa rabdare. Trebuie sa te dai cateva saptamani, o luna macar o data pe zi, desi mai bine de 2-3 ori. Stiu ca la Plafar se gasesc unguente si tincturi cu rostopasca despre care am auzit ca sunt eficiente.

12 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Cica produsele cremele pe baza de acid salicilic si adid lactic se prepara cremele acestea in farmacie fara reteta medica ( Sfatul meu este sa eviti piscinele care de multe ori sunt ne la norma ( si ne cauzeaza mai multe boli de piele decit ne imaginam mai multe gaseti daca scrii pe google... unde am gasit si eu.

| gabriellas a răspuns:

Incearca cu crema de rostopasca sau cu suc proaspat de rostopasca. Unii zic ca si tinctura de propolis da rezultate. Succes!

| floriboldea a răspuns:

pune apa de ploaie de la stresina de mai multe ori si o sa scapi sigur de negi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

am incercat si cu acid (care lasa o cicatrice bizara) si cu rostopasca (care chiar funchitoneaza), am luat direct planta si catva timp, zilnic am pus seva pe neg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat si eu rostopasca saptamani in sir si nu a dat niciun rezultat...am mai incercat si direct cu acid lactic...cu nitrat de argint...si alte solutii de la farmacie dar dara rezultat. cel mai bine e sa te duci la dermatolog pentru arderea negilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un neg micut in palma mainii drepte si dupa ce am folosit diferite leacuri babesti rastopasca, usturoi iar spre final chiar acid de baterie (adica am turnat acid pe neg -specific ca aveam 14 anisorihappy negultetul ala mic a crescut cat 10. Speriat m-am dus la un dermatolog din orasul meu natal care m-a intrebat> "cum vrei sa scapi de el? In timp cu multa rabdare sau rapid si dureros?" Eu, cum sunt o fire mai repezita am ales, bineinteles, a doua varianta. mi-a dat o injectie ca sa-mi amorteasca mana si sa nu simt nimic iar apoi cu un instrument asemanator cu aparatul de pirogravat mi-a ars negul. Nu am simtit nimic altceva decat un miros de carne prajita .atat. A durat vreo doua saptamani vindecarea dupa care au trecut aproximativ 12 ani si nu am avut nici un alt intrus in palmele mele. Recomand acest tratament!:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu biter suedez e bun la toate...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu as an zona intima poti ancerca o planta numita laptele cainelui arata ca pinul si creste pe langa santiuri cu apa sau zone cu apa din planta curge un lichid alb NU UTILIZA PLANTA PT COSURI SAU ALTE AFECTIUNI AI CA UN ACID

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duofilm e cel mai bun...am avut si eu negi si au trecut...doar ca trebuie sa te faci zilnic si poate dura 1-2 lunihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit verolit si chiar a fuctionat

| Paula_4216 a răspuns:

Si eu folosesc verolit, mi s-au uscat pe desupra si mi-au cazut dar mai am ceva si imi e teama sa nu imi ramana cicatrice. Nu stiti, ramane?straight face