| 愛日本 a întrebat:

Ma confrunt cu niste negi(veruci) sub barbie de ceva timp, am folosit verolit forte si mi s-a inrosit tare zona din jurul lor, parca unul a trecut dar arata mai rau ca inainte toata zona, pentru ca e o pata de culoare rosie si inainte erau negii de culoare pielii. Sunt 3 unul langa celalalt, am aplicat solutia de 1-2 zile si nu stiu daca ar trebui sa o mai aplic. Sau ce ar trebui sa fac? Sa astept sau sa cotninui tratamentul?
Mentionez ca am fost la medicul dermatolog si el mi-a recomandat solutia aceasta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nume6 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic, am o parere proasta despre dermatologii ăștia. Îţi recomandă majoritatea din ei produse scumpe care nu isi fac efectul sa faca vanzare farmacia. Mai bune sunt produsele de la farmec, firma romaneasca și cu produse mai ieftine care isi fac treaba.

| tibidede a răspuns:

Crioterapia a devenit procedeul medical standard de indepartare a verucilor. inghetarea pielii afectate, ceea ce ucide virusul si determina disparitia verucii in general dupa unul sau doua tratamente. este cea mai eficient tratament, care nu lasa nici un fel de cicatrice si nu presupune niciun fel de pericol de raspandire a virusului. Crioterapia este o metoda folosita de medici. Cu ajutorul unei singure cutii de Cryo se pot trata 12 veruci. UN PRODUS UNIC PENTRU TRATAREA VERUCILOR. CRYO este cea mai eficienta metoda de a scapa de veruci. Prin CRYO, tratamentul eficient folosit de medici e disponibil acasa, intr-o forma sigura si convenabila.
CRYO – cea mai rapida si eficienta metoda de a-ti salva pielea de veruci.

| Pica1990 a răspuns:

Un sfat foarte bun de origine indiană...fa rost de 2, 3 fire de par de cal adica de la coada de la cal taie negi cu rol adica il strângi bine pînă il taie dar sa ai si planta ROSTOPASCA lângă tine, este o ploricica galbenă ca dupa ce o rupi iese din ia un lichid galben, si in 20 de zile o sa fi mulțumit ce zic eu, foarte multumit