| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie ajutor, am 1, 69 si 75 de kg, trebuie sa ajung macar la 68 kg, in 2 saptamani e nunta unui verisor de-al meu, trebuie sa slabesc urgent. va rog, ajutati-ma. idei, sugestii, ceva? Ce sa iau ca sa slabesc, dar sa dea efect. va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa fac. si daca nu slabesc. nu o sa ma mai duc, ca nu vreau sad oh go on. si va rog sa nu ma injurati. astept raspunsuri. cel mai bun primeste FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Tu pentru nunta slabesti? nu gresit pentru tine asa ca lasa termenele si tine o dieta sanatoasa cu salata verde, carne de pasare fripta sau vita, peste alb, iaurt si branza de vaci ou fiert, fara paine si fara zahar cartori orez sau mazare si apoi vezi tu cat ai slabit, o sa ai o suriza placuta.

| SmilerXd a răspuns (pentru karsivan):

Iti multumesc, asa da raspuns :*! In sfarsit cineva care mi-a raspuns frumos, si da. si pentru mine vreau asta, ca de 2 luni ma tot chinui si n-am reusit decat 3 kg sa dau joc, atat. multumesc de raspuns, am sa incerc :*! Si sper sa dea rezultate >; ddd

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu lua de exemplu nu stiu ce eveniment de pe nu stiu unde. Faptul ca cineva a slabit 10, 15 sau 25 de kg in doua saptamani nu este un element etalon la care te poti raporta tu. Persoana respectiva poate a fost intr-o situatie nasoala, era un obez care abia se putea misca, si excesul ala de grasime din organism ii punea in pericol functia organelor importante si chiar viata.
Corpul este alcatuit, dupa cum stii, din tesuturi. Tesutul adipos este o forma a tesutului conjunctiv, si are functia de baza de "rezervor" de energie pentru vremuri grele. Cand vine o vreme "grea" din asta, o cura de slabire, o boala, prima "miscare" este sa se bage in rezervele astea. Si asta ar fi foarte "dragut", daca in acelasi timp corpul nu ar avea nevoie si de altceva pentru functionare, nu doar de energie. Procesele fiziologice sunt dirijate cu ajutorul enzimelor, care sunt formate din aminoacizi. Si, avand in vedere ca organismul nu poate sintetiza aminoacizi, va trebui sa-i ia de unde poate. Si asa pierzi si masa musculara, si densitate osoasa, si poate chiar din masa unor organe importante. La femei, infometarea mai poate duce si la altceva: la sterilitate. De multe ori reversibila, dar in unele cazuri poate fi definitiva. Deci, printre altele, si astea se numara printre "beneficiile" unei cure de slabire.
A da, inca un lucru minor, dupa care te las. Sanii sunt formati din tesut glandular (lobuli formati din celule epiteliale modificate) si tesut adipos. Si atunci iti dai seama ca o cura de slabire se atinge, destul de tare, si de ei. Slabesti, te ingrasi, iarasi slabesti si o sa ajungi ca sanii tai sa arate ca la o femeie cu 15 ani mai batrana ca tine. Daca te-a deranjat asta, scuze ca m-am legat de ei. tongue

| SmilerXd a răspuns (pentru Zenithf):

Pai daca esti obsedat rolling on the floor)))

| Zenithf a răspuns (pentru SmilerXd):

Haha, lasa ca nu-s numai eu obsedat. Spune-mi ca nu vezi ca baietii se intorc pe strada sa se uite la "fetitele dulci". Ba chiar si fetele se uita una dupa alta, sa vada ce concurenta au. Eu obsedat? Bah. Ti-am atras doar atentia ca, daca vei proceda astfel, o sa regreti unele schimbari care vor avea loc inainte de vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
La inaltimea asta ai nevoie de 59 de kilograme.
O alimentatie saraca caloric si miscare zilnic.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Multumesc, succes!

| GizazCraist a răspuns:

Nimeni nu poate slabi 7kg in 2 saptamani fara sa se imbolnaveasca de vreo boala digestiva

| SmilerXd a răspuns (pentru GizazCraist):

Sunt altii care in 2 saptamani au slabit si 15 kgwinking!

| LifeIsOverrated a răspuns (pentru SmilerXd):

Normal ca sunt altii care in 2 saptamani au slabit si 15 kg dar pariez ca nu i-ai intrebat daca se mai puteau tine pe piciare dupa alea 2 saptamani sau cate kilograme au pus inapoi dupa alea 2 saptamani nu?

| SmilerXd a răspuns (pentru LifeIsOverrated):

E unu care avea 80 de kg si in 2 sapt a ajuns la 71, si a tinut dieta aia doar cu carne fiarta, la gratar si atata. fara sport, doar apa si mancarea aia oh go on. si nu s-a ingrasat la loc. pentru ca daca iti doresti sa slabesti, slabesti. dar dupa trebuie sa te tii de un regim de viata sanatos, sa ai vointa sa faci asta. nu sa stai dupa sa te intorci iar la sucuri si dulciuri laughing :*

| LifeIsOverrated a răspuns (pentru SmilerXd):

In teorie suntem tari dar in practica. oh go on Persoanele alea isi interzic MULTE (cum pana mea sa stai cuc arne fiarta si atat?!) si dupa o sa se scape o data si o data si nu se vor mai putea opri. Crede-ma se poate si altfel: eu am slabit 3, 5 kilograme intr-o luna si nu am stat cu carne fiarta si mi-am mai permis niste chestii, sportul fiind aliatul meu de nadejde. Se poate!

Acum te-ai trezit si tu in astea 2 saptamani ca iti pasa de silueta ta. Inainte nu ti-a pasat. De ce? Degeaba vorbesti, eu cred ca vrei un regim sau ceva care prin minune sa te scape de kg. Netu e plin de ele, nu ai nevoie de TPU. Nu te supara pe mine ca iti zic. Asta cred. Ti-am raspuns la intrebare, sa nu zici ca-s nasoala: cauta mpe net si urmeaza ce regim vrei tu oricat vrei tu. Corpul tau va avea de indurat nu al meu.

| SmilerXd a răspuns (pentru LifeIsOverrated):

Da mersi, nu aveam nevoie de astea, si nu acum. am incercat de 2 luni, cu sport fara paine, dulciuri si etc. dar nu am reusit decat sa slabesc 3 kg in 2 luni oh go on. Si speram la mai mult. yawn in fine, lasa. "MERSI" chatterbox!

| GizazCraist a răspuns (pentru SmilerXd):

Cei care slbesc 15kg in 2 saptamani se infometeaza desi ei nu constientizeaza ca risca sa se imbolnaveasca de gastrita asa

| Hermaniona a răspuns:

Cea mai eficienta e dieta dukan numai ca e de patru saptamani..doar bea multa apa si foarte multe exercitii
si eu trebuie sa slabec muuuult! am 1, 62 si 52 kilograme la mine a functionat pana acum, ca aveam 55 kilogram

oricum, SUCCES!

| SmilerXd a răspuns (pentru Hermaniona):

In cate zile ai dat 3 kg?

| Hermaniona a răspuns (pentru SmilerXd):

Cam 5-6 zile, poate chiar o saptamana

| loredanaFS a răspuns:

Buna. uite un articol care te-ar putea ajuta: http://fetelestiu.ro/......lei-bilic/