| Ionel221 a întrebat:

Am nevoie de ajutor!

Cum scap de cearcane? Incepe acus scoala si eu arat ca draq cu cearcanele alea

Ceva tratamente. remedii care dau roade? Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Felii de castraveti pe ochii, 10 minute in fiecare zi, e asa o senzatie faaaina daca sunt reci si iti revigoreaza ochii. Eu folosesc si creme hidratante pentru ochi, adica pentru pielea din jurul ochiilor. si baga somn. dar nu din ala de la 2 dimineata la 2 dupamiaza, ci de la 11 seara pana pe la 9-10. Alimentatie sanatoasa, apa multa. N-o sa vezi rezultate peste noapte.Ai rabdare!

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Odihna multa in primul rand. Cumpara-ti ulei de migdale, este foarte bun! Cred ca, costa 8lei max 10lei.
A avut o prietena de-a mea. Ea a folosit acest ulei timp de 7 zile, dandu-si cu el de 3 ori pe zi si a observat rezultate satisfacatoare.
Daca nu taie niste castraveti sau cartofi feli si pune feliile peste ochi. Sau uite : http://www.topsanatate.ro/......24656.html
*-*

| Cherilyn a răspuns:

Crema pentru tratarea hemoroizilor face minuni!
Insa ai grija sa nu abuzezi de ea.

| mamilui a răspuns:

Poti folosii un anticearcan sa acoperi urmele neplacute sau te poti ajuta de tratamente babesti, iti poti pune o lingura rece pe ochi sau pliculete umede si reci de ceai si sa le tii pe ochi, tratament ce trebuie facut macar timp de 1 saptamana. SUCCES!