| alexa_4015 a întrebat:

Am nevoie de ajutor crying. nu am ambitie tot ce incep sa afc nu tine mai mult de o zi.de ex am inceput luni o dieta care tot luni am terminat-o pentru. ca nu m-am putut abtine de la mankarea care nu aveam voie.va rog dati-mi niste sfaturi! va multumesc mult:*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| βÚβÚ a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca daca ai ambitie vei ajunge la rezultate deosebite si ca te bei bucura apoi happy Trebuie sa iti invingi propria gandire si sa incerci sa nu mai ai contacte vizuale cu mancarea pe care nu ai voie sa o mananci. Bea multa apa incat sa te umflii si sa nu mai poti manca nimic dupawinking
Sper ca te-am ajutat :*happy!

1 răspuns:
| BlueEyes a răspuns:

Ca sa ti o dieta trebuie, mai ales, sa ai vointa! Nu e asa usor.Nici pentru mine nu a fost, pentru ca nu stau singura in casa si cand vedeam pe ceilalti ca mananca ceva bun imi era greu sa ma abtin! Ca sa fac fata "tentatiilor" le-am spus tuturor sa nu ma lase sa mananc nimic, decat ce am eu voie :). La inceput mancam singura la masa, asa nu mai pofteam la ce mananca ceilalti, dupa un timp insa nu mi-a mai fost asa de greu si mananc odata cu toata lumea:). Chiar daca in fata mea se afla o salata de varza cu piept de pui fript si ei au in farfurii tot felul de bunatati(oricum, parca ma simt mai... speciala, asa;)) ). Nu stiu, incearca sa iti faci un program cu trei mese pe zi si 3gustari(asa nu mori de foame), daca poti, foloseste numai tu un frigider in care sa ai numai fructe, legume, sucuri naturale etc.Gandeste-te ca atunci cand vei reusi sa slabesti te vei simti mult mai bine si vei fi mandra de tine :). Dar ce fel de dieta tii tu? Eu iti recomand un site, parerea mea, foarte bun: www.forum.slabute.ro. Aici sunt tot fete(femei) care se lupta cu kilogramele in plus. Ele te vor incuraja si te vor motiva. Te gandesti "Dar ce, ele cum pot si eu nu?". Nu e atat de greu daca ai vointa :). Succes in tot ceea ce faci! :*