| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent!
Azi cand m-a trezit s-a intamplat ceva
Cand strang putin din dinti ..ca sa zic asa pe partea stanga simt ceva la maxilar prin zona maselelor sau nu stiu ..simt ca pentru 2 secunde imi amorteste si svacneste sau ceva de genu.
Si nu numai cand strang din dinti si cand stau asa pur si simplu din cand in cand
Ce se intampla, e ceva grav sau ce?
Fara raspunsuri du-te la doctor
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Cu raspuns: Du-te la doctor!

Poate ai o carie, ai o infectie, puroi, si in acest caz trebuie tratat cat mai rapid.

| Konata a răspuns:

Buna, nu stiu dar s-ar putea ca in acea zona sa fie un dinte care se pregateste sa cada. Sau poate o carie s-a infectat putin.
Oricum, sper ca te-am ajutat. happy

| Empathizer a răspuns:

E ceva care va deveni foarte dureros in timp. La un moment dat, durerea va deveni insuportabila si vei da din colt in colt sa gasesti un cabinet stomatologic deschis si noaptea. Intereseaza-te de pe acum unde poti gasi un cabinet de urgente stomatologice cu program non-stop, daca nu vrei sa mergi la un consult acum, cat nu te preseaza absolut problema.

| Se7en98 a răspuns:

Pai daca esti bolnav astepti pana mori de durere sau te duci la doctor... Mai bine du-te la doctor si nu te oftica,,, ca pe net nu o sa gasesti leacul