| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, eu mi-am facut piercing in buza, ma rog putin mai jos, nu am 18 ani si din cate stiu nu ma prieste la salon asa ca mi-am facut singura stiu ca nu am procedat bine si ca sa fac totu si mai rau nici nu am dezinfectat acul in primele 2 zile a fost ca dar dupa mi s-a umflat in interior adica in gura si in afara e doar putin rosu ma doara daca apas. vreau sa stiu in caz ca am facut infectie ce ar trebui sa fac sa treaca speriata nu sunt dar nu pot gasi pe net ce ar trebui sa fac exact. va rog mult ajutati-ma... multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Farcas a răspuns:

Du-te la farmacie si cere o crema pentru infectii.Aladata sa nu mai procedezi asa

| cornel a răspuns:

Mergi la medicul de familie poate stie elhee hee

| Zâmbărici a răspuns:

Chiar daca nu ai 18 ani iti poti face pierce si la un salonwinking.
Trebuie doar sa te descurci.
Da-te cu o crema antibiotica dar mai intai dezinfecteaza cu spirt sau apa oxigenatahappy.
Bafta si pe viitor mergi la un salon.

| dennyissa a răspuns:

Du-te la medic! nu poti sa te joci cu sanatatea ta.

| danny_7368 a răspuns:

In cel mai bun caz ar trebui sa mergi la doctoru de familie, sau poti lua oxacilina timp de vreo 3 zile cate o pastila la fiecare 6 ore. daca nu da rezultate mergi la doctor