| alexutza4you a întrebat:

Am nevoie de un sfat, eu mi-am facut piercing in buza, ma rog putin mai jos, nu am 18 ani si din cate stiu nu ma prieste la salon asa ca mi-am facut singura stiu ca nu am procedat bine si ca sa fac totu si mai rau nici nu am dezinfectat acul in primele 2 zile a fost ca dar dupa mi s-a umflat in interior adica in gura si in afara e doar putin rosu ma doara daca apas. vreau sa stiu in caz ca am facut infectie ce ar trebui sa fac sa treaca speriata nu sunt dar nu pot gasi pe net ce ar trebui sa fac exact. va rog mult ajutati-ma... va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonoim a răspuns:

Eu nu cred ca e o infectie. asa mi s-a umflat si mie limba in 1 saptamana trece in caz de infectie scotel adica daca simti un sac de puroi scotel lasa-l sa se desumfle si ia antibiotic apoi da-ti din nou cu atentie mai mare

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Trebuie sa-ti prescrie un medic niste antibiotice (nu se dau fara reteta). Du-te macar la medicul tau de familie ca sa te vada, nu mai astepta.
Sanatate!winking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai procedat foarte rau, e posibil sa faci infectie. Daca faci febra mergi urgent la medic.

| Yang a răspuns:

Ce trebuie sa facem noi de aici ca sa va facem sa deveniti oameni constienti, ca este gresit ce ai facut si ca poate ti-ar sta bine si fara piercing? ok daca tii neaparat sa il ai macar fa-l cum trebuie fata, mergi la doctor asta faci nu sta sa cauti pe net solutii

| Sparkzz a răspuns:

Nu ti se pare ca ai facut deja destule singura?laughing
cred ca ar fi timpul sa nu mai faci totul de capul tau ...mai bine te dui la un medic si o sa iti dea el/ea medicamente sau o sa iti zica ce trebuie sa faci... poate o sa iti dea antiseptce parca le zicea la alea pentru infectii(nu ma prea pricep eu la medicina laughing sz daca am zis gresit :p )
sper sa nu fie nimic grav happy
take care!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mi-am facut singura in buza si se umflase rau de tot l-am dat joss ma speriasemlaughing dar dupa ce l-am dat jos sa desumflat imediat pentru ca nu imi dadusem gaura cu un ac sterilwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asaa am patitt si eu si eu am pirsu suswinking in 3 4 zile credd ca o sa fii ca nouatongue

| alexutza4you explică:

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi, nu a fost nici o infectie ...era doar umflatura carese face dupa ce iti pui cercel happy acum e ca nou. multumesc foarte mult