| ion2015 a întrebat:

Am nevoie se niste sfaturi, am 18 ani 1, 95 inaltimea si 65 de kg si nu am reusit sa ma ingras am incercat tot si doctorii au spus ca trebuie sa astept deoarece am crescut repede... in fine, daca nu am reusit sa ma ingras m-am hotarat sa merg la sala sa imi dezvolt masa musculara, problema este ca nu prea am timp si pot face cam 2 sedinte pe saptamana de vreo 2 ore, in total 4 ore pe saptamana in rest fac acasa abdomene, flotari si gantere. credeti ca pot se poate dezvolta masa musculara daca sunt chiar asa de slab? si se poate repede intr-o luna sa observ rezultate mari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Du-te si fa inot, si intra pe http://www.mypyramid.gov/ sa vezi ce ar trebui sa contina dieta. Daca nu faci sala cum trebuie poti sa nu te dezvolti armonios, pe cand inotul nu are asemenea efecte. :)

| LUuuuci a răspuns:

Intr-o luna nici cei cu un material genetic foarte bogat nu observa mari diferente, adica cei carora li se defineste repede masa musculara...ai rabdare multe exercitii si la fel de multa hrana, nu te fandosii sa mananci...incearca sa mananci cat mai bine la cele 3 mese da nu sa bagi ca porcu non stop in tine sa-ti dai metabolismul peste cap.

| Dee_9331 a răspuns:

Da, cred ca iti poate creste masa musculara dar nu stiu sigur daca poti sa vezi rezultatele intr-o lunawinking.

| marian123 a răspuns:

Intro luna nu ai cum sa faci progrese mari intr-un timp asa de scurt in cel putin doua luni o sa te dezvoti usor rezultate mai mari apar dupa 5 luni cam asa...(dar ar cam trebuie sa te tii de sala dar ai zis ca nu ai timp) nu trebuie sa stai chiar 2 ore la sala trebuie sa o iei usor la fiecare grupa de muschi asa fac si eu dar eu nu sunt asa de marewinking funda?