| Didi15 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! Mamei mele i-a intrat in talpa un ciob sau o aschie nu stim exact si de cateva zile a incercat cu ac, cu penseta cu foarfecuta de unghii sa scoata si nu a reusit...a inceput sa ii se umfle locul.ce sa facem sa scoatem aschia sau ciobul ce-o fi din talpa? am nevoie urgent pentru ca sambata avem un eveniment important la care trebuie sa mergem... Va rog mult ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai idee ce pericole exista daca acel corp strain a stat atat timp acolo? ai idee ce infectii pot sa apara? duce ti va la un spital, in 2 minute rezolva cineva care se pricepe problema

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Dumnezeule! Duceti-va la spital nu mai sta asa.

| Xenya a răspuns:

Sper ca in clipa asta esti la spital.....nu vezi acest raspuns!

| Didi15 explică:

Multumesc mult tuturor pentru raspunsuri! Incerc acum s-o conving sa mergem la spital...e cam greu asta, dar trebuie sa reusesc.