| sina a întrebat:

Am niste cosuri negre cum as putea scapa de ele merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Gasesti aici cateva remedii naturiste foarte utile http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-puncte-negre

| Deny1333 a răspuns:

Pune-ţi benzină pe faţă apoi aprinde puţin o brichetă sau un chibrit. Aşa le arzi şi scapi de ele.

| georginika a răspuns:

Poti sa faci o curatare de ten la dermatolog sau la cosmetica.La dermatolog e mai sigur si mai eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, nu poti scapa de ele definitiv. Daca textura pielii tale e cu "pori mari" si daca ai tenul mixt/seboreic, daca folosesti cosmetice in exces, cosurile se vor reface mereu datorita acestor cauze plus noxelor din atmosfera. Poti sa ai grija de tine si sa-ti cureti tu singura cat mai des tenul si atunci n-o sa se observe. Este o lotiune buna, antiacneica pe baza de busuioc la magazinele cu produse naturiste.

| Petuniaaa a răspuns:

Hmmm destul de complicat tot timpu se vor face inapoi eu folosesc clean & clear pentru puncte negre si e super bun...happy