| Carca a întrebat:

Am niste probleme de sanatate în ultimă vreme...
Totul a inceput acum aproximativ o lună când nu știu dacă a fost atac de panica sau carenta de calciu deoarece avusesem și un eveniment mai neplăcut mă certasem cu prietena.A fost ceva ușor mi-a fost rău așa câteva ore mi am revenit.(începusem sa iau fier crezând că am anemie).Și chiar începusem brusc sa nu mai fumez mai mult de frica sa nu pățesc la fel din nou.
După cred că o săptămână eram la metrou și brusc am simțit că mi se face rău mă panicasem, palpitații/extremități reci și transpirate/amețeli in cele din urmă am sunat la ambulanta au venit mi au făcut un EKG pe loc care a ieșit ok după am fost și la spital cu ei pentru analize mi au mai făcut un EKG și ăla a ieșit bine și analize de sânge și ele ok diagnosticul fiind pus de doctor de "Lipotimie" un fel de astenie de primăvară...
După acest eveniment mi-a fost recomandat sa iau magneziu pe care încă îl iau dar mă simt așa obosit/sleit/n am chef de nimic precizez că nu vomit/nu am diaree, pofta de mâncare îmi este puțin tăiată pur și simplu mă simt obosit constant.Maine fac toate analizele și mă gândesc că poate ar fi ficatul deoarece cu câteva zile am băut cam mult (am avut arsuri și am vărsat în cele din urmă) am 18 ani și am și bacul in 2 luni jumătate.
Precizari:Fac sala și nu am avut probleme cardiace la sală NU consum suplimente de orice fel.
Mă stresez prea mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Probabil esti o fire mai anxioasa si faci atacuri de panica. Incearca sa mergi la psiholog si sa urmezi niste sfaturi de terapie comportamentala, inca nu cred ca e cazul de psihiatru. Daca nu iti este suficient, cauza sprijinul prietenilor, e important sa fii inteles de cei din jur, de familie.

| Carca explică (pentru AdelinaC):

Vineri îmi vin rezultatele dar acum in prezent mi am revenit brusc Intr o seară din starea de oboseala și moleșeală precizez că am luat magne+B6 de la incident și complex de vitamine vitamax...deci înseamnă că această sa fi fost cauza?

| AdelinaC a răspuns (pentru Carca):

Daca analizele vor iesi ok, inseamna ca a fost ceva tranzitor si vei putea tine sub control cu aceste vitamine.

3 răspunsuri:
| nicol2 a răspuns:

Probabil ca faci atacuri de panica.Asa a patit si o prietena de/a mea.La ea ajunsese sa aiba starile astea aproape zi de zi.S-a dus la pshiolog i-a dat tratament si acum nu mai are nimic. Sanatate iti doresc!