| IonutPetre12 a întrebat:

Am niste puncte negre si un fel de cosuri fara cap, cu un puroi la solid pe buza de sus in special(la intersectia dintre buza si partea unde creste par)de la un colt al gurii la altul.Si sunt fix pe marginea aia.Am incercat sa le storc si le-am dat cu un servetel cu spirt.Ce naiba sunt? Sunt mici dar vizibile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tot puncte negre se numesc. Poți să le storci. Acestea vor dispărea de la sine mai devreme sau mai târziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Par a fi herpes nu trebuie sa le storci poate ramai cu cicatrici de obicei se pune crema aciclovir pentru herpes dar dacă tu ai și puncte negre ai putea pune pasta de dinți în acele locuri careva zile ai grija sa nu le mai storci poate și de aceea ți au apărut acele puncte negre de obicei herpesul nu cauzează și puncte negre poate albe dar negre nu dacă îți mai apare sa nu le mai storci și ai grija sa nu pui mana la ochi după ce atingi zona aia din descrierea ta reiese ca ai avea herpes dar pot fi și papule.