| anonim_4396 a întrebat:

am de ceva timp cosuri negre in urechi (ambele), nu sunt uriase dar nici mici, sunt exact ca toate cosurile normale specifice adolescentilor, mentionez ca eu am un ten destul de curat, nici un cos care sa iasa in evidenta, am maxim 3 cosuri care sa se vada, dar pe nas am o multime de cosuri invizibile, negre, din care iese mult puroi, in fine nu asta e pb.
Eu am cosuri in ureche si e imposibil sa le storc, adica a incercat mama dar nu a reusit nici cum, plus ca durea. Deci as vrea sa stiu cum pot scapa de ele.

Răspuns Câştigător
| oanawww45 a răspuns:

Dati cu ulei de masline la mine a mers din prima oara! au inceput sa se mincsoreze tot mai mult, pana au disparut.winking

4 răspunsuri:
| rolly14 a răspuns:

Am eu o idee care ar putea sa mearga! dar tot o sa te doara dar o sa iasa categoric! incearca sau pune-o pe mama ta sa ti le stoarca cu o mina de pix, cu capatul unde e gol sa il puna pe cos si sa apese brusc, atunci cosul nu mai are unde sa se duca si se sparge, si tadam! problema rezolvata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca se intampla asta poti casi un reprezentant la avon si este o lotiune tonica pentru asa ceva.happy

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Am avut si eu cosuri si puncte negre in ureche de foarte multe ori. La inceput m-am speriat putin si am fost la un doctor dermatolog foarte bun.

Doctorul mi-a dat sa imi cumpar ulei 100% pur de arbore de ceai (Tea Tree ) de la Thursday Plantation.

Mi-a zis sa pun pe un betisor de ureche, 2-3 picaturi de ulei de arbore de ceai si apoi am dat pe cosuri si punctele negre. Am mai pus cateva picaturi in sampon pentru a scapa mai repede dar si pentru a controla excesul de sebum.
La mine a functionat foarte bine si iti recomand.

| CoMa123 a răspuns:

Mikafetizadulcica uuh ma urasti asa mult? laughing multumesc de raspunsuri, o sa incerc cu uleiul de masline sa vad daca merge, pana atunci mai astept variante, o sa dau funda metodei care va functiona >big grin