| Moriuz7262 a întrebat:

Am niste puncte pe peni inauntrul pielii si nu stiu daca este normal, nu am pe tot penisul si am 14 ani si sunt inca virgin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca descrierea problemei cu care te confrunti este extrem de sumara, se poate numai/doar presupune ca punctele respective ar putea fi de fapt un fel de acnee, adica simple cosuri pline cu sebum (grasime), daca sunt situate atat la baza firelor de par care ies din porii pielii, cat si in alti pori ai pielii care inveleste penisul. Existenta cosurilor este un fapt cat se poate de normal mai ales la varsta pubertatii dar si la varste mult mai mari. Ai posibilitatea sa ignori existenta lor sau sa incerci sa-i storci in cazul in care aspectul lor vizual te deranjeaza. Sanatate!

2 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Sunt normale, eu am 23, speram sa dispara dar nu au disparut asa ca le-am acceptat asa. Sa le storci e o idee proasta pentru ca nu rezolvi nimic decat sa iti creezi o durere. Exista proceduri chirurgicale pentru a scapa, in niciun caz nu as apela la asa ceva. Poti fi sigur ca nicio persoana cu care ai contact sexual nu iti va atrage atentia asupra lor sau ar fi deranjata.