| OoMPăLoOmPăGotSuspended a întrebat:

Am nisthe mancarimi in zona genitala...si parca imi trebuie sa mai urinez desi nu am nevoie de fapt
Nu am avut contacte sexuale
I'm scared...de ce se intampla asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie vulvo-vaginala. Fie luata pe cale sexuala, fie determinata de antibiotice, fie datorata igienei necorespunzatoare. Trebuie sa te vada un ginecolog, sa recolteze din secretie pentru analize de laborator.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Alisucu, ai dreptate. Imi cer scuze, pur si simplu nu am fost atenta si am ignorat fraza remarcata de tine, care era foarte importanta. Iti multumesc mult ca mi-ai atras atentia.
Raman valabile celelalte doua cauze, precum si necesitatea recoltarii de secretie de la nivel vulvar pentru analize de laborator.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

@Brigaela nu vezi ca nu avut contacte probabil a avut mana murdara si a bagat mana din greseala sau de la chiloti sau alea pe care le purteti cand aveti ciclu ca nu mai stiu cum se numes tampoane sau nustu cum

| AlexaS a răspuns:

Cauzele mancarimilor vaginale

Substantele chimice iritante: detergenti, materialul sintetic al lenjeriei intime, produsele de igiena intima (spray, gel de dus, parfumuri, etc.);

Infectiile vaginale cu fungi: determina adesea scurgeri vaginale albe si cu aspect branzos. Pot fi cauzate de antibiotice, contraceptive, sarcina, mentruatie, prezervativ, act sexual, diabet si un sistem imunitar slabit;

Vaginita: inflamatii, mancarime, scurgeri vaginale si miros neplacut cauzate de alte infectii (inclusiv bolile cu transmitere sexuala). Vaginita este frecvent intalnita la fete, inainte de pubertate;

| Anonim_4998 a răspuns:

Mergi urgent la ginecolog.Nu e de asteptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Brigaela : Am nisthe mancarimi in zona genitala...si parca imi trebuie sa mai urinez desi nu am nevoie de fapt

Nu am avut contacte sexuale

I'm scared...de ce se intampla asta?

Al doilea rand iti spune ceva?

| leonard05 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor cat mai repede