| catalin_7641 a întrebat:

Am numai semne si cicatrici pe fata lasate de acnee crying ce as putea sa fac sa am fata impecabila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Sunt clinici speciale dotate cu aparatura care pot inlatura semnele cu ajutorul laserului.

| Irena97 a răspuns:

Impecabila n-o s-o mai ai.
Dar bine ca esti baiat si nu prea conteaza.
Tratamentele alea sunt foarte scumpe deocamdata. Daca vre ceva cat de cat folositor iti poate da dermatologul o crema prin care se mai destinde un pic pielea ( i-a dat unei colege), dar nu e ceva de sa te minunezi.

| DaDaLadyBug a răspuns:

Hello! Exista numeroase metode de a scapa de urmele insestetice provocate de acnee. Insa nu toate functioneaza. Unele vor trece doar cu trecerea timpului. Oricum, poti sa le diminuezi cu o masca din miere, lasata pe fata 35 de minute, dupa care vei spala fata cu apa calduta.Inca cateva sugestii ai gasi aici http://www.kudika.ro/......suri.html. Multa bafta!