.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a întrebat:

Am o alunita cu par pe obraz. Unde ma pot duce sa o scot si cam cat costa? Credeti ca o raman cu semne? astept raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iti iei trimitere de la medicul de familie, ti-o poti scoate la dermatolog sau la chirurgul plastician fara sa te coste nimic. Costul e acoperit de asigurararea obligatorie de sanatate.
Vei ramane cu o cicatrice cam cat e alunita, dar care se va vedea mai putin fiindca va fi de culoarea pielii. De fapt vreun an se va vedea mai tare, apoi din ce in ce mai putin.
Daca esti din Bucuresti, ti-o poti scoate la dermatologii din Spitalul Colentina, sunt multi si buni.

8 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

multumesc doiny si brigaelabig grin

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

Nu e vorba ca nu sunt placut cu ea. dar alunitele sunt periculoase. daca nu stii mai bine nu mai raspunde.

doiny
| doiny a răspuns:

Tatal meu a avut o alunita in barba si a fost nevoit sa o scoata pentru ca din greseala a taiat-o cand se berberea si s-a infectat. medicul i-a facut niste analize si i-a zis ca trebuie sa o scoata urgent pentru ca incepuse sa dezvolte celule canceroase. l-a costat cam 7 milioane cu tot cu tratamentul pe care i l-a dat dupa operatie. s-ar putea sa ramana o cicatrice, depinde cat de mare e alunita.

| ancootza a răspuns:

Nustiu daca ar fi bine sa scoti deoarece poti sa faci cancer cred ca ar costa maxim 10 milioane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar trebuie sa iti scoti alunita aia? Cine te place, te place si asa, de unde stii, ca poate iti faci mai mult rau k o scoti, poate iti ramane o cicatrice?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In iasi este o clinica RODERMA; pretul este in functie de marimea ei intre 250 si 450 lei(eliminarea cu bisturiul). o sa ramana rosu locul unde a fost...depinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu una dar nu-i nimic. dar daca vrei sa o scoti costa 11. 000 de lei.nu tio scoate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am alunita pe obraz dar o las acolo, ce ma fac cu parul?