| anonim_4396 a întrebat:

Am o aschie in deget,e bagata putin in piele, dar parca se vede un cerc mic in deget.Ce pot sa fac?
Mentionez ca am incercat medota cu banda adeziva(schotchi-ul) si nu a mers, ba chiar ma doare mai rau.Si nu as vrea sa apelez la metoda cu acul si penseta pentru. ca nu vreau sa am leocoplast pe deget cand merg luni la scoala...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Doareu33 a răspuns:

Pune pe zona afectata o coaja de banana coapta (cu partea dinspre miez pe aschie) si bandajeaza. Enzimele vor scoate aschia de sub piele.
Bafta!

| npx770 a răspuns (pentru Doareu33):

O incerc chiar acum happy

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

E o aschie. O sa iasa fara sa-ti dai seama, nu te mai plange ca un copil de 2 ani si vezi-ti de treburile tale, n-o sa mori.

| Elynad a răspuns:

Poate fi scoasa cu o pensa.