| superpissy40 a întrebat:

Am o basica in talpa piciorului sub degetul mic si am rupt putin din piele ca sa se scurga lichidul acela si acum ma ustura si ma doare fiindca am rupt pielea si acum a ramas o pielita si nu ma pot misca nicaieri pentru ca nu pot calca pe picior, deoarece ma ustura rau.Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DexterMorgan a răspuns:

Nu dai cu nimic ...nu te lua dupa ei. Trece de la sine, in cateva ore (peste noapte).

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RukkyRukkya a răspuns:

Da-ti cu o crema de galbenele...si stai intinsa in pat vreo 10-15 mintongue