| mikayla0001 a întrebat:

Am o problema ieri adica marti la antrenament am simtit ca ma doare ceva pe talpa cand am verificat era o basica imensa care se rupsese.A trebuit sa rup toata pielea ca sa mai pot merge, acum am doar un strat de piele deoarece basica era si destul de groasa. Sambata am un concurs de karate si as vrea sa stiu daca este ceva ce pot face sa se vindece mai repede deoarece este ata de mare incat nici nu prea pot merge.
Vreo sugestie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MirelaNicoleta a răspuns:

Cat mai mult repaus (daca vei sta incaltat iti vor transpira picioarele sau vei calca pe basica si nu se va putea usca, cu cat stai mai mult in pat ea se usuca) poti folosi un unguent cicatrizant.
Iti doresc mult succes si sanatate cat cuprinde!