| alina0lina a întrebat:

Am o buba in gura si nu stiu ce e! Este sub buza de jos si arata ca o basica sparta si e alba... nu-mi amintesc sa fi avut basica sau daca m-am muscat, si e foarte dureroasa, nu pot sa bag nimic in gura, o am de o saptamana! Anul trecut imi apareau una dupa alta, trecea si aparea alta! Stie cineva vreo solutie? Nu pot sa ma duc la doctor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai afte. Exista in farmacii Solutie contra aftelor.

| Raniia a răspuns:

Ai o stomatita aftoasa, fa badijonari de 3 ori pe zi cu glicerina boraxata si nistatina.Nu manca condimentat, sarat, acru, acidulat. Daca nu ai glicerina boraxata poti face badijonari(miscarile sa fie blande ca te doare) cu bicarbonat-o lingurita la un pahar de apa.

Răspuns utilizator avertizat
| CrazySunshine a răspuns:

Cumarati glicerina boraxata. Se gaseste la farmacie, e ca mierea la gust si iei iti pui pe deget si pui pe buba.