| Lady21 a întrebat:

Am o durere de masea...am mers si la dentist si mi-a pus o chestie alba pe masea dar nu era plomba.Dentista a zis ca nu o sa ma mai doara dar ma doare chiar si mai rau! Ce sa fac? Funda la cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Suna la medicul care ti-a pus acel pansament (chestia alba), iti va spune ea ce trebuie sa faci. Cu siguranta te va reprogama mai repede, ca sa-ti puna alt pansament, care sa amorteasca nervul, si apoi va trebui sa ti-l scoata.

| mona a răspuns:

Probabil chestia aia alba omoara nervul si de aceea te doare, ia un ibuprofen

| Lady21 explică:

Nu o sa-mi scoata nervul ca a zis inca nu trebuie scos...