| bogdan133 a întrebat:

Mam trezit cu o durere de masea... nu ma doare foarte tare dar nu vreau sa ma doara la scl... repede sfaturi! fara dentist ca nu pot sa ma duc acum repede ceva apa rece, pastile, orce remediu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| denysa15 a răspuns:

Pai depinde daca nu te doare repede ia un algocalmin, algozone, aulin...iar daca te doare rau ia un panadol sau nurofenbig grin... fundita?

3 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Pastile-algocalmin,pe mine ma tinea rexalata aprox 4 ore

| babydolldeea a răspuns:

Agocalmin la fiola, sau du-te la farmacie si explica-i farmacistei ce si cum si poate stie ea o pastila buna