| Tarabostes a întrebat:

Am o durere teribila de masea. Maine am programare la dentist dar pana maine mai e...nu pot sa dorm de durere. Ce pot face sa mi se aline in noaptea aceasta. De pastile sunt satul, am incercat apa cu sare dar fara efect, usturoi la fel, chiar si cu tuica dar tot ma doare ingozitor! Cum o pot calma macar cateva ore pana adorm? Dau fundasi vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Boog a răspuns:

Tine spirt in gura pe maseua care te doare si clatina capul, sa iti amorteasca cat de cat si dupa i-a un antibiotic care il ai, tine ceva mai mult spirtul acolo si nu uita sa clatini, la mine a mers!

| ElenaSA a răspuns:

Poate un no-spa.Mie mi-a trecut durerea cu apa de gura cu propolis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia No-Spa sau Nurofen!

| justmebi a răspuns:

Poti sa-ti iei xilina si sa tii in gura...si un nurofen.