| Sahara1900 a întrebat:

Am o entorsa la glezna si am acum piciorul in ghips, dupa 10 zile mi-l taie, dupa aceea o sa imi puna vreo fasa sau ceva? Cam cat trebuie sa am grija cu piciorul dupa ce mi taie ghipsul? Pentru ca in vacanta asta voiam sa ma duc la tara sa ma joc si voiam sa intreb daca as avea voie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MJo a răspuns:

Depinde de gravitatea situației. Cel mai în măsură să-ți spună ceva, este medicul. Pune sănătatea pe primul loc. Dacă nu poți alerga, râzi cu ei! Vacanță plăcută!