| madoarennouazecisinoua a întrebat:

Am entorsa de gradul 3 la glezna si am piciorul in ghips. Aveam de ales intre fasa elastica sau ghips (mi-a fost recomandat ghipsul pentru ca pe viitor s-ar putea sa am probleme cu piciorul mai ales ca sunt foarte slaba si am picioare nesigure). Pentru 3 saptamani trebuie sa port ghipsul, si numai dupa o saptamana voi putea sa calc pe el si sa merg la scoala. Intrebarea mea e, cu ce as putea sa protejez ghipsul? Adica cu ce sa ma incalt? pentru ca nu imi incape piciorul in pantofi. Multumesc anticipat. happy Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ghipsul nu se protejeaza ca e destul de dur, nu are nevoie de protectie.

| madoarennouazecisinoua explică (pentru suntserios):

Dar se murdareste daca merg fara pantof. :\