| wolder a întrebat:

Am cazut pe scari si am o entorsa, nu am stiut ca n-am voie sa merg si acum il am in ghips.
Ati avut piciorul in ghips?
Cum v-ati descurcat?
Ce sfaturi imi puteti da?
cum ati facut sa nu va plictisiti intr-o singura camera?
Dupa o zi de cand mi l-a bagat in ghips se misca picorul si ghipsul nu mai e atat de fix, asa vi s-a intamplat sau e o problema?
orice sfat ma va ajuta, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

1) Da
2) A două zi l-am tăiat că numai suportam
3) După ce îl scoți din ghips recomand să te dai cu o soluție de burovil de la farmacie și apoi cu lasonil cremă și să îl legi cu pansament piciorul încă o săptămână.
4)Da e normal, se desumflă de aceea joacă piciorul în ghips.