| asdfgsgj123 a întrebat:

Am o gâlmă sub urechea dreapta exact in locul unde s-ar termina măselele, pe partea cu obrazul jos fix in colt(nu stiu cum sa explic). Vedeți voi gâlmă asta eu o am de 6 ani dar nu am fost nicăieri sa ma interesez de ea deoarece nu ma doare. As vrea sa va întreb daca ma poate afecta cu ceva in viitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi orice, chiar dacă nu te doare. Fiind orice, te poate afecta.

| Antopuff a răspuns:

Ganglionul ala ca probabil asta este inflamat acolo poate sa iti sugereze faptul ca tu ai ceva anormal ce se intampla in organism. Normal ca te poate afecta in viitor daca tu nu stii de ce e el inflamat.