| Bogdannn_9656 a întrebat:

Am o infectie la amigdale, si ieri si alaltaieri am avut si febra, si ma durea insuportabil gatul cand inghiteam. Acum mi-a mai alinat durerea, si nu mai fac febra.
As vrea sa stiu daca am voie sa beau vreo bautura spirtoasa. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sub nici o forma.Mai bine treci pe antibiotice.Sanatate!

| nellyneliana a răspuns:

Buna!
In general cand ai probleme cu amigdalitele trebuie sa eviti alcoolul, bauturile acidulate, sa manci acru, etc. E decizia ta daca bei sau nu. O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti bea bauturi acide sau reci deoarece iti vor afecta amigdalitele.