| anonim_4396 a întrebat:

Am o intarziere de 10 zile a ciclului. am facut sex neprotejat cu prietenul meu dar el a ejaculat afara. mi-am facut 2 teste de sarcina i au iesit negative. nu iau anticonceptionale. pana acu il aveam regulat la 28 zile. as dori un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa-ti maine un nou test din urina de dimineata. Daca e si acela negativ, probabil nu esti insarcinata dar trebuie sa te duci cat mai repede la ginecolog. Poti avea chisturi ovariene sau alta boala endocrina sau genitala, boli pe care daca nu le tratezi se pot agrava foarte mult.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Repeta testul daca e tot negativ, ...mergi la un ginecolog pentru un control sa nu fie altceva.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DECE sex NEPROTEJAT? De BOLI nu ati auzit? Candida, Blenoragie, Hepatita, Herpesi, HPV, HIV >>> SIDA, SIFILIS, ETC, = destule care pot UCIDE! FOLOSITI MEREU PREZERVATIVUL! In zece zile nu ai facut inca testul barza? Ce mai astepti? Du-te urgent la un cabinet de Planning familial!

| nicky a răspuns:

Cel mai sigur pentru test este sa ti-l faci la 10 zile cu prima urina de dimineata, daca iese tot negativ du-te la un ginecolog.

regis
| regis a răspuns:

La cate zile dupa contactul sexual ai facut testele?