| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Am o întrebare. Am avut o problema cu ultima măsea.si mi-a fost deschis sinusul și m-a cusut sa îl închidă. Și acum după 2 luni mai răcit și îmi curge nasul și nu mi se desfunda. Am folosit picături de nas se desfunda un pic și dupăia e la fel. Înainte se usca mucoasa și nu mai curgea când foloseam. Acum nu mai se usca. Are vreo legătură cu asta?!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RosuAlex31 a răspuns:

Daca secretiile au consistenta apoasa transparenta este posibil sa fi facut o rinoree..Se deosebesc două tipuri de rinoree: rinoreea anterioară şi rinoreea posterioară.
Rinoreea anterioara se caracterizează printr-o scurgere spre nări, făcând necesară suflarea nasului.
Rinoreea posterioară se recunoaşte printr-o scurgere care merge în spatele foselor nazale, în acest caz lichidul este fie înghiţit fie expectorat.Si eu ma comfrunt cu rinoreea de ceva timp fiind alergic la praf, puf, etc...eu sincer folosesc aerius dar ar trebui sa consulti si un specialist ORL