| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Am o întrebare. Am răcit și mi s-a înfundat prea tare nasul și urechea. Nici cu picături nu mi se desfunda. Și nici abureala. Ce ar putea fi? Acum 2 zile am avut o problema cu măseaua și după aia am răcit. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Și bunicul meu a avut cam același simptom înainte de a... știi tu ce. (sau ai ruginit)

| magma8 a răspuns:

In primul rand" am racit" nu "mam(desi m-am) racit" invata un pic de limba romana. Scuze de agresivitate, dar e motivata. E posibil sa ai sinuzita daca picaturile nu ajuta la desfundarea nasului, du-te imediat la medicul de familie.

| Cosminagaby a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la un medic