| LupuCenusiu a întrebat:

Ce sa iau pentru nas infundat? Inafara de picaturi ce mai stiti?
Mie nu mi se mai desfunda nasul...
Multumesc pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi indicat sa te vada medicul ORL-ist.
Am folosit si eu Bixtonim Xylo.dar degeaba.
Cel putin sa te vada macar medicul de familie..sa nu fie ceva mai grav.
O zi bunahappy

| Anonimuserr a răspuns:

DAcĂ este înfundat rău Bixtonim normal
Dacă e așa și așa poți folosi Vibrocil
Nu ai ce să faci, trebuie să folosești picături sau să iei un plic de coldrex max grip. Sau să faci inhalații. Cumperi ihalant pui întrun vas de apă apoi pui un prosop în cap și inhalezi vaporii aceea. Alte soluții n-ar fi decât să respiri pe gură când dormi.

| AliGab a răspuns:

La mine a mers cu picaturi de tinctura de propolis, dar ai grija sa nu fii alergic/a la propolis. Mai poti folosi infuzia de menta si musetel. sanatate multa

| May2001 a răspuns:

Fa aburele cu ceai de musetel.

| UrMomIsNice a răspuns:

Încearcă cu AirWaves. La mine merge, și dacă nu, doar stai și miroase un miros precum menta, ceva puternic dar nu dulce